Rozładowany akumulator

Strażak po godzinach

Topic author
Kamis
Posty: 184
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 11 lut 2012, 22:45
Status: Offline

Rozładowany akumulator

Post autor: Kamis »

Witam.

Jakieś 3 tyg kupiłem używany samochód, wszystko było ok aż do wczoraj, pojechałem nim do szkoły i niestety po lekcjach nie mogłem go zapalić. Mam miernik napięcia akumulatora normalnie na desce rozdzielczej i pokazywał poniżej 10 V, więc musowe bylo ładowanie, dobrze że kolega akurat miał kable rozruchowe i po podłaczeniu miernik wskazywał ponad 12V więc odpaliliśmy samochod i pojechałem nim do domu. Po powrocie troche poszperalem w instrukcji czy nie wlączylem jakiejś funckji która mi pobiera prąd ( ale chyba nic takiego nie zrobiłem), bo akumulator jest nowka - sprzedawca kupił nowy( na wszystko jest rachunek). Jednak dzisiaj rano znow to samo, wiec podłączyłem prostownik i ładował się jakieś 2 godziny i napięcie gdy od razu przekreci sie kluczyk (bez odpinania prostownika) wskazuje na okolo 11 V, jednak po krótkiej chwili zaczyna spadać do zera. O co chodzi, czyżby nowy akumulator już się popsół, jakieś oberwanie celi czy coś.

Z gory dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.
STAR POWER
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rozładowany akumulator

Post autor: seligow »

Dokładnie - oberwanie celi. Trochę zimniej się zrobiło i sezon się zaczął ;) . Dzisiejsze akumulatory to chłam jakich mało. Jeszcze te fabryczne w nowych samochodach są ok, ale nawet ich serwisowe "oryginalne" odpowiedniki to badziewie. Jeżeli masz rachunek, to idź i wymień na nowy...
Starszy sikawkowy

Topic author
Kamis
Posty: 184
Rejestracja: sob 11 lut 2012, 22:45
Status: Offline

Re: Rozładowany akumulator

Post autor: Kamis »

Dzięki za trafną diagnozę ;] Po założeniu nowego aku wszystko gra :D
STAR POWER

kilantruss
Posty: 2
Rejestracja: wt 23 wrz 2014, 19:12
Status: Offline

Re: Rozładowany akumulator

Post autor: kilantruss »

O nie myślałem, że to będzie działać:)

zalusskaa2
Posty: 2
Rejestracja: czw 06 lis 2014, 09:05
Status: Offline

Re: Rozładowany akumulator

Post autor: zalusskaa2 »

hehe nie bądź śmieszny:)

narlos
Posty: 2
Rejestracja: pt 08 maja 2015, 07:44
Status: Offline

Re: Rozładowany akumulator

Post autor: narlos »

Też miałam podobnie. Po wymianie akumulatora auto nie chciało już odpalić. Diagnoza??? Rorusznik padł.

tosia
Posty: 10
Rejestracja: pn 22 cze 2015, 09:50
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rozładowany akumulator

Post autor: tosia »

A teraz to różnie bywa. Czasem i nowy akumulator nie działa. Wszędzie bywają wady fabryczne. Trzeba być po prostu rozsądnym i mieć jakąkolwiek wiedzę. Mi najczęściej akumulator nie działał, bo zapominałam świateł na noc wyłączać. Taka prosta prozaiczna rzecz... :mrgreen:

Marko8282
Posty: 214
Rejestracja: wt 04 lip 2017, 15:58
OSP (gm., woj.): gmina Zielonki, małopolskie
Status: Offline

Re: Rozładowany akumulator

Post autor: Marko8282 »

A ja w temacie akumulatorów zapytam - co sądzicie o akumulatorach stąd? Bo ceny tak jak patrzę mają bardzo przystępne.

Gasik4
Posty: 289
Rejestracja: śr 19 paź 2016, 15:50
Status: Offline

Re: Rozładowany akumulator

Post autor: Gasik4 »

Też się zastanawiam nad wymianą, ale nie mogę się zdecydować czy to już ten czas. Czytałem co nieco tutaj.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat