Krajowe zawody MDP Bydgoszcz 2008

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
strażak333
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 16 wrz 2008, 21:13
Status: Offline

Krajowe zawody MDP Bydgoszcz 2008

Post autor: strażak333 »

Witam, jestem jednym z opiekunów drużyny startującej w Krajowych Zawodach Sportowo - Pożarniczych MDP w Bydgoszczy. Jestem z degustowany poziomem sędziowania na w/w zawodach. "Sędziowie" to porażka - całkowita klapa, jak można postawić takich ludzi aby krzywdzili zawodników. większość tych zawodników wiedziała o wiele więcej o zawodach niż tych pseudo sędziów. Jeśli " sędziowie" byli tam aby się uczyć to teraz powinni przeprosić skrzywdzone dzieci.
Druga sprawa to nagrody: jeśli Zarząd Główny niema co zrobić z produkcją z WUS Brzeziny to niech zamknie ten zakład. Myślę że chociaż skromne ale indywidualne nagrody należą się tym pierwszym trzem drużyną. Dlaczego Prezes Pawlak nie mógł pofatygować się na Zawody, czyżby pamiętał o strażakach tylko przed wyborami.......
A teraz trochę pochwał: jestem pod wrażeniem organizacji, Zarząd Oddziału Wojewódzkiego wykonał kawał dobrej roboty - chwała im za to, były to najlepiej zorganizowane zawody od 10 lat.

Pozdrawiam.

sebastian P.
Posty: 15
Rejestracja: ndz 21 wrz 2008, 14:38
Status: Offline

Re: Krajowe zawody MDP Bydgoszcz 2008

Post autor: sebastian P. »

Witam Ciebie opiekunie nie możesz mówić ze sędziowie źle sędziowali robili co mogli. A propo wszyscy sędziowie nie oszukiwali. Dziękujemy za pozytywne podsumowanie organizacji zawodów. Zgodze sie z tobą ze te zawody były przygotowane na skale światowa. Powiem ci to tak ze ta organizacja była bardzo długo przygotowywana na te zawody. Mozę sie przyznasz jakie miejsce zajeliscia??
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: Krajowe zawody MDP Bydgoszcz 2008

Post autor: TadekB »

Oj faktycznie chyba koledze nie najlepiej poszło, skoro się tak pchli. Jestem trenerem MDP i sędzią zawodów od kilku lat (sędziowałem w tym roku u siebie wojewódzkie) i nie dopatrzyłem się błędów na tych zawodach. Nie sądzę, żeby lepiej sędziowane były te, na które przywożono kadetów ze szkół pożarniczych "z łapanki". System sędziowania w Polsce poszedł w dobrym kierunku, bo wreszcie do sędziowania zostali dopuszczeni ochotnicy, najczęściej również opiekunowie-trenerzy, a więc ci, którzy mają jednak trochę pojęcia. Nikt nie jest nieomylny, ale nie można niepowodzenia (a może braku sukcesu?) drużyny zwalać tylko i wyłącznie na sędziów. Tym bardziej, że są dwa biegi - jak coś nie wyszło w sobotę, można było poprawić w niedzielę. A potem już tylko gratulować lepszym.
Co do nagród, to trudno się z kolegą nie zgodzić. To porażka, aby na zawodach takiej rangi zawodnicy nie otrzymali nagród indywidualnych. To, że wszyscy otrzymali pamiątki nie usprawiedliwia ZG, że nie wyróżniło najlepszych. Drużyna z mojego województwa, która zajęła medalowe miejsce, z talonami do Brzezin ma same problemy. Jest drużyną harcerską, a z dotacji może skorzystać tylko OSP - drużyna może i coś dostanie, jeśli zarząd OSP dogada się z rodzicami, bo ci na razie kłócą się o to, co kupić i dla kogo. A tymczasem drużyna nie ma nawet toru! Do zawodów krajowych przygotowywała się na pożyczonym!!!

PS. Żeby nie było - moja drużyna zajęła 10. Wyżej po prostu nie dali rady.
998 + 112 = 1110 !

Topic author
strażak333
Posty: 2
Rejestracja: wt 16 wrz 2008, 21:13
Status: Offline

Re: Krajowe zawody MDP Bydgoszcz 2008

Post autor: strażak333 »

Witam. może trochę uściśleń do mojej ostatniej wypowiedzi.
Sędzia który stoi 10 - 15 metrów od rowu z wodą lub ściany w ćwiczeniu bojowym mówi że zawodnikowi wystawała dłoń poza obrys przeszkody - to jest po prostu kpina, aby ocenić coś takiego trzeba mieć co najmniej dwa punkty odniesienia. Wcale nie twierdze iż sędzia ma być osoba nie omylną, ale jeśli czegoś nie można stwierdzić na 100 % to sędziuje się na korzyść zawodnika.
W zawodach krajowych seniorów ocenia się wystawienie części ciała poza linie na której ustawiają się przodownicy rot. chociaż sędziowie stoją tam wzdłuż tej linii i mają możliwość ocenić czy ręka trzymaj lub prądownica wystawała poza linie,
tam jednak punkty karne dostaje zawodnik wtedy gdy część ciała dotyka podłoża poza linią lania. Sędziowie uznali przed zawodami żę nie są wstanie ocenić wyjścia poza linię jeśli odbywa się to w powietrzu.
W Bydgoszczy mieliśmy jednaj takich fenomenalnych sędziów którzy stojąc 15 metrów od przeszkody ( nie w linii prostej tylko poza torem ) zauważyli iż dłoń zawodnika wykraczała poza obrys rowu.
I jest to tylko jedna z wielu uwag co do kompetencji sędziów.
P.S. drużyna zajęła miejsce na podium tych zawodów
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: Krajowe zawody MDP Bydgoszcz 2008

Post autor: TadekB »

Gratuluję miejsca! Konkurencja była naprawdę silna, a różnice punktowe małe.
A co do oceny - nie chcę na siłę bronić sędziów, zdaję sobie sprawę, że wszędzie można trafić na różne talenty, ale doświadczony trener i sędzia raczej bez trudu dostrzeże takie błędy i raczej zaliczy wątpliwości na korzyść drużyny. Najlepiej takie błędy widzi sędzia główny toru, który idzie za drużyną - niestety może on zauważyć tylko błędy zawodników o wyższych numerach, bo tuż po starcie nadzoruje pracę szóstki.
Co do regulaminu z wodą - tam jest po prostu taki zapis (identycznie jak w przypadku prądowników w regulaminie MDP) i sędziowie nie musieli się na nic umawiać.
998 + 112 = 1110 !

Waldi
Posty: 4
Rejestracja: pn 06 paź 2008, 20:57
Status: Offline

Re: Krajowe zawody MDP Bydgoszcz 2008

Post autor: Waldi »

strażak333 pisze:.......
A teraz trochę pochwał: jestem pod wrażeniem organizacji, Zarząd Oddziału Wojewódzkiego wykonał kawał dobrej roboty - chwała im za to, były to najlepiej zorganizowane zawody od 10 lat.

Pozdrawiam.
Witam
Zawody jako gospodarz organizował Zarząd Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Bydgoszczy.
Kawał dobrej roboty zrobili ochotnicy z Bydgoszczy, samo przygotowanie materiałow na spotkaniu opieknów, mapki dojazdowe,na zawodach identyfikatory,smycze kartki na jedzenie to napawde było OK
Bardzo podobał mi sie pomysł z przewodnikami, sympatycznie i fachowo.
Na stadionie wyniki na tablicy świetlnej i wyniki bardzo szybko również podobno w internecie, nie to co na poprzednich zawodach gdzie czekalismy przeszło godzine.
Extara i dużo zdjęć na stronie zawodów.Moje wrażenia z Bydgoszczy są jak najbardziej pozytywne,naprawde światowy poziom.Miło było gościć w Bydgoszczy.
Dziękuje i pozdrawiam wszystkich tych co byli na zawodach

izunka-123
Posty: 1
Rejestracja: pn 22 gru 2008, 23:28
Status: Offline

Re: Krajowe zawody MDP Bydgoszcz 2008

Post autor: izunka-123 »

Zgadzam się co do złego sędziowania , ponieważ brałam udział w tych zawodach i na sztafecie mój sędzia nie miał zielonego pojęcia o sędziowaniu , biegłam na 3 torze na 9 odcinku i jakoś sędziowie 1 i 2 toru mówili że mam dobrze ustawione węże a mój sędzia mówił że są źle ustawione , inne dziewczyny stały na zmianie przed linią a mój mi kazał ustać za linią , a gdy już dobiegłam na metę i pokazałam mu prądownice z pękniętą uszczelką sędzia mi powiedział że to moja wina że ona jest pęknięta i przez tą prądownice nie mogłam podłączyć jej od węży i straciłyśmy dużo czasu , a moja koleżanka która biegła na 1 odcinku sędzia jej kazał się rozgrzewać , powiedział że start się trochę opóźni , no to ona rozgrzewała się a w pewnym momencie słyszy sygnał startu inne dziewczyny już są za drabinką a ona dopiero zaczyna biec . Na następne zawody krajowe , niech organizator zatrudni doświadczonych sędziów a nie jakieś osoby nie wiedzące na czym to wszystko polega , bo poco mu mamy brać udział w zawodach jak przez jakiegoś sędzię zamiast zająć np. 5 miejsce jakaś drużyna zajmie np.16 miejsce .

Waldi
Posty: 4
Rejestracja: pn 06 paź 2008, 20:57
Status: Offline

Re: Krajowe zawody MDP Bydgoszcz 2008

Post autor: Waldi »

Witam
Mam nadzieje że ogólnopolskie zawody 2010 ponownie zawitają do Bydgoszczy. Nadal jestem pod wrażeniem tego co było w 2008, profesjonalizmu.
Niech ZG pomyśli o tym.

pozdrawiam ochotników z Bydgoszczy
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat