Keyboard czy pianino

Strażak po godzinach

Topic author
adrian34
Posty: 258
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 18 gru 2014, 11:55
OSP (gm., woj.): gmina chełm województwo lubelskie
Status: Offline

Keyboard czy pianino

Post autor: adrian34 »

Chciałbym nauczyc się gry Zastanawiałem się nad kupieniem sobie pianina ale jest trochę drogie. Co sądzicie o keyboardzie?

alister
Posty: 112
Rejestracja: śr 03 lut 2016, 14:28
OSP (gm., woj.): lublin lubelskie
Status: Offline

Re: Keyboard czy pianino

Post autor: alister »

adrian34 pisze: czw 25 kwie 2019, 12:05 Chciałbym nauczyc się gry Zastanawiałem się nad kupieniem sobie pianina ale jest trochę drogie. Co sądzicie o keyboardzie?
Do nauki na początek lepsze będzie pianino. Pianino pozwala na pełną kontrolę nad dźwiękiem, a także wydobycie krystalicznego, czystego dźwięku. Keyboardy nawet te najlepsze nie imitują tradycyjnego pianina. Z drugiej strony keyboard faktycznie będzie o wiele tańszy , jest również mniejszy i umożliwia łatwiejsze przeniesienie w inne miejsce.
Tak wiec jesli nie stać Cię na pianino to rzeczywiście dobrze będzie kupić sobie keyboard:
http://drumstore.pl/klawisze_studio/key ... board.html

Polecam zerknąć sobie na ten model. Jak na swoją cenę, da Ci bardzo dobrą jakość dźwięku.

klavvier
Posty: 132
Rejestracja: śr 25 maja 2016, 15:14
Status: Offline

Re: Keyboard czy pianino

Post autor: klavvier »

adrian34 pisze: czw 25 kwie 2019, 12:05 Chciałbym nauczyc się gry Zastanawiałem się nad kupieniem sobie pianina ale jest trochę drogie. Co sądzicie o keyboardzie?
Od razu powiem, że jestem fanem klasyki - dla mnie jedyne słuszne brzmienie to to wydobywające się z fortepianu lub pianina. Keyboard kojarzy mi się z weselnymi przyśpiewkami i lokalnymi zespołami. Znam jednak wielu ludzi, którzy bardzo sobie ten instrument chwalą. Przede wszystkim musisz zastanowić się nad tym, do czego będziesz go używać. W domu takie pianino prezentuje się pięknie, problem pojawia się jednak przy przeprowadzkach. Keyboard moze zostać schowany do futerału i wygodnie przewieziony. W przypadku pianina potrzebna jest do tego ekipa ze specjalistycznym sprzętem. Transport pianina w Warszawie zapewnia Broda Grzegorz Szczepański. Mogę polecić tę firmę, bo już nieraz korzystałem z ich usług i zawsze wszystko odbywało się na najwyższym poziomie :)

mazurek
Posty: 1025
Rejestracja: śr 01 lip 2015, 14:14
Status: Offline

Re: Keyboard czy pianino

Post autor: mazurek »

Keyboard zajmuje mniej miejsca, ale jak dla mnie pianino jest bardziej stylowe. Poza tym to są dla mnie zupełnie dwa różne instrumenty mające inne możliwości.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat