Olimpiada CTIF Villach 2017

Awatar użytkownika

Topic author
TadekB
Posty: 307
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Olimpiada CTIF Villach 2017

Post autor: TadekB »

I jesteśmy po Olimpiadzie. Zanim rozpoczną się lamenty w stylu „Europa nam odjechała” chciałbym serdecznie pogratulować wszystkim drużynom postawy i wyników. Szczerze i z całego serca. Pozostawieni samym sobie, bez zorganizowanych przygotowań, bez zaplecza w postaci umundurowania (kto widział reprezentacje Austrii, Słowenii, Chorwacji w Villach, ten wie), bez jednolitych strojów (ach ta Słowenia!), bez , bez, bez – daliście radę. Nie każdemu poszło tak, jak sobie wymarzył, ale to są zawody. Jeden błąd, zbieg okoliczności, sytuacja, która „nigdy wcześniej się nie zdarzyła” decyduje o wszystkim. Czasy – zwłaszcza w porównaniu do najlepszych drużyn – nie powalają, ale jak na odbyty (?) cykl przygotowań – nie ma się czego wstydzić.
Wśród dorosłych sześć drużyn (na dwanaście) w złotej strefie, dwie w srebrnej, cztery w brązowej. Najlepszą robotę zrobiły oczywiście KM PSP Siedlce i kobieca drużyna OSP Lądek w klasie B odbierając srebrny i brązowy medal. Złośliwi mogą powiedzieć, że drużyny startowały w najmniej licznych grupach – stąd efekt. Ci, co się trochę znają wiedzą, że w „krótkich” grupach jeden błąd, ułamek sekundy decydują nie tylko o miejscu (jak w przypadku Siedlec), ale też o strefie medalowej (o czym boleśnie przekonała się KP PSP Słupca). Dlatego tym drużynom za wynik i wytrzymanie presji, które przełożyło się na zero punktów ujemnych należą się szczególne gratulacje. Serce rosło podczas ceremonii zakończenia. OSP Lądek umieścił trzy na cztery (poza OSP w klasie A) drużyny w złotej strefie, co świadczy o wysokim poziomie przygotowania, ale wynika też z ogromnego doświadczenia ekipy i pokoleniowego transferu zawodników pomiędzy młodszymi i starszymi drużynami. Oklaski należą się mniej doświadczonym: Raszowej (męskiej – no dobra, nie takiej znów nie doświadczonej) za doskonały wynik (tylko 8,3 pkt. za najlepszą drużyną zawodów) i OSP Jabłonica, która potwierdziła zasadę Olimpiad, że polski beniaminek zazwyczaj ląduje w złotej strefie. Głuchowowi, który miał dwie drużyny na zawodach (w MDP bronił tytułu mistrza) tylko błąd odebrał prawo znalezienia się w złotej strefie. Generalnie widać brak „ogrania” – dużo lepsze wyniki na treningach niż starcie głównym świadczą o trudności wytrzymania presji startowej. Nasze ledwo pokonane 40 sekund nie robi na Olimpiadzie dużego wrażenia. Drużynom potrzeba więcej startów i to nie w formie treningowej, ale podczas rywalizacji.
Drużyny młodzieżowe również pokazały się dobrymi czasami i równym poziomem. Szkoda punktów Skotnik, bo spadły aż o 10 miejsc (z 14 na 24), dziewczyny zaś mają czego żałować – gdyby nie „dycha” na sztafecie zajęłyby trzecie miejsce. Ale wyniki i tak cieszą.
A inni? Trudno będzie złamać dominację Austriaków – po kilkuletnim ataku Słoweńców znów ją odzyskali. Fakt, że w niezbyt ładnym stylu, zapychając podium drużynami, które powinny dostać „karne”. Ale to i tak nie przekreśli wyników reprezentacji Austrii jako całości. Nie trzeba być fachowcem od lekkiej atletyki aby dostrzec niesamowite przygotowanie drużyn słoweńskich i czeskich. Efekt – rewelacyjne miejsca ekip (no może poza Czechami OSP w klasie A, ale i tak złota strefa była). Żeby konkurować z tą czołówką musimy zmienić system zawodów według regulaminu CTIF w kraju i dodatkowo objąć zwycięzców opieką sportową przed wyjazdem na Olimpiadę (tak, jak jeszcze niedawno robiono to z drużynami MDP). Bo Chorwaci są w naszym zasięgu, śmiało konkurujemy z Niemcami czy Włochami (z północy i reszty kraju). Reszta jest do przeskoczenia. Nic nam nie uciekło. Nie dajmy sobie wmówić. Gratulacje raz jeszcze!

PS. Wyniki znajdziecie na http://www.villachonfire.at/ergebnislisten/
998 + 112 = 1110 !
Awatar użytkownika

Wolgan
Posty: 5
Rejestracja: wt 25 lip 2017, 21:17
Status: Offline

Re: Olimpiada CTIF Villach 2017

Post autor: Wolgan »

Przykro mi, ale kompletnie nie jestem w stanie w tym temacie pomóc... Po prostu się na tym nie znam...
Zdążysz jeszcze być dorosłą. Niech lepiej dzieciństwo twoje trwa jak najdłużej. I tak zbyt szybko mija. Wkrótce zakosztujesz życia aż do przesyt
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat