Obudowa kominka a ochrona ppoż

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
filik
Posty: 133
Rejestracja: pn 23 mar 2015, 08:53
Status: Offline

Obudowa kominka a ochrona ppoż

Post autor: filik » śr 06 mar 2019, 09:18

Pytanie dotyczy kominka wewnątrz pomieszczenia (domek drewniany). Stąd potrzeba zastosowania materiałów, które skutecznie i efektywnie zabezpieczą przed ewentualnym pożarem. Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć, na co zwracać uwagę przy zakupie materiałów montażowych?

Ziobro
Posty: 83
Rejestracja: pn 11 maja 2015, 08:33
OSP (gm., woj.): Sanok,podkarpackie
Status: Offline

Re: Obudowa kominka a ochrona ppoż

Post autor: Ziobro » śr 06 mar 2019, 13:20

Podstawa to zastosowanie materiałów, które będą cechowały się wysokim współczynnikiem odporności na wysokie temperatury czy ogień. A fakty są takie, że kominek jest w stanie nagrzać się nawet do 400 st C.
Do obudowy kominka można wykorzystać płyty k-g, takie jak Nida Ogień typ F lub Nida Ogień Plus (proponuję zapoznać się z i ich właściwościami). Oczywiście płyta k-g, nie może mieć bezpośredniego kontaktu z otwartym ogniem.
Na https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/buduj- ... 10-krokach znajdziesz instrukcję w jaki sposób można to zrobić w kilku korkach oraz jakich materiałów można użyć do tego celu.

jackwelss39
Posty: 74
Rejestracja: wt 14 mar 2017, 18:08
OSP (gm., woj.): goczałkowice-zdrój, śląskie
Status: Offline

Re: Obudowa kominka a ochrona ppoż

Post autor: jackwelss39 » pn 18 mar 2019, 13:51

Myślę że producenci kominków, wkładów kominkowych powinni dobrze znać te tematy. Przy okazji kupna elementów, akcesoriów kominkowych podpytaj o to. Na pewno na stronce http://ignif.com znajdziesz fachową pomoc, doradztwo i przede wszystkim eleganckie, stalowe, wytrzymałe akcesoria kominkowe.
ODPOWIEDZ