odszkodowanie?

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
jerzy988
Posty: 343
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

odszkodowanie?

Post autor: jerzy988 »

znalazlem ciekawy temat odszkodowań członków osp .podmiot zajmujący sie ochroną ppoż tj. gmina zobowiazana do płacenia z tytułu śmierci ,kalectwa i szkody w mieniu dz.u2004 1.6. ale o co chodzi to opisuje kierowca osp na umowę zlecenie otóż będac na ćwiczeniach do zawodów na placu ćwiczeń uległ wypadkowi no i miał świadków jak to się stało nie zawinił tak pisze zwrócił się do gminy o protokół wypadkowy gdyż taki robi gminna komisja w której skład wchodzi prezes danej jednostki ,no i co sie okazuje odpowiada prawnik że nie należy się odszkodowanie kierowcy dlatego że to nie należało do jego obowiązków wynikających z umowy zlecenia nie musiał tam być ,tylko pytanie jak miał się tam dostać samochód potrzebny do ćwiczeń? należy mu się odszkodowanie z tytułu ubezpieczonych strazaków w gminie od firmy np.pzu fajne ? ROZPORZĄDZENIE MSWIA o świadczeniach strazakom i członkom osp z dnia 24 12 2003r. dz.u 8 01.2004r

JakubZ
Posty: 132
Rejestracja: pt 29 kwie 2011, 00:20
OSP (gm., woj.): Pilzno, woj. Podkarpackie
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:
Status: Offline

Re: odszkodowanie?

Post autor: JakubZ »

U nas na terenie gminy był przypadek śmierci strażaka na akcji - w sumie fałszywy alarm, ale w dobre wierze (paliło się gonisko, zgłoszono pożar składu opon - był obok). Zebrała się komisja z gminy (w tym prezes danej OSP) i dalej wszystkie sprawy z ubezpieczeniem załatwiała gmina z radcą prawnym. Od pół roku walczą z ubezpieczalnią o wypłatę odszkodowania. Szczegółów nie znam.
Obrazek

iskierka97
Posty: 265
Rejestracja: czw 19 sty 2017, 14:05
Status: Offline

Re: odszkodowanie?

Post autor: iskierka97 »

Może warto byłoby skierować swoje kroki do doświadczonej kancelarii adwokackiej? Słyszałam, że np w Krakowie ci adwokaci zajmują się odszkodowaniami. Warto zapytać o zdanie profesjonalistów.

sukienka
Posty: 1059
Rejestracja: wt 22 mar 2016, 16:34
Status: Offline

Re: odszkodowanie?

Post autor: sukienka »

Przy wyjeździe na wakacje musimy być gotowi na każda ewentualność. Dobrze jest się też zorientować co do odszkodowania podczas problemów z lotem. niestety ale wielu pasażerów, nawet nie ma pojęcia o tym, że takie odszkodowanie może uzyskać. Pomóc im moze w tym https://do600euro.pl/ .

maniak
Posty: 73
Rejestracja: ndz 28 maja 2017, 14:34
OSP (gm., woj.): płońsk, mazowieckie
Status: Offline

Re: odszkodowanie?

Post autor: maniak »

Jeśli uważasz, że ubezpieczyciel wypłacił za małe odszkodowanie skontaktuje się z poznańską kancelarią eventum Prawnicy tej kancelarii to eksperci od odszkodowań i prawa ubezpieczeń. Każdą sprawę traktują indywidualnie stając się uzyskać jak najwyższe odszkodowanie dla klienta.

mazurek
Posty: 906
Rejestracja: śr 01 lip 2015, 14:14
Status: Offline

Re: odszkodowanie?

Post autor: mazurek »

Tak, że kancelaria oskubała się z większości odszkodowania :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat