Karta drogowa

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Karta drogowa

Post autor: marcin_op » pt 13 cze 2008, 07:35

Mam takie pytanie...

Czy w jakiś przepisach/rozporządzeniach/ustawach jest sprecyzowany wzór karty drogowej pojazdu pożarniczego i wzór karty pracy sprzetu silnikowego ??

Chodzi mi o jakiś odgórnie zatwierdzony wzór karty. Czy taki istnieje, czy może jest to sprawa indywidualna każdej gminy/miasta i można sobie stworzyć własną karte wg. własnych potrzeb ??

krzysztof siwek
Posty: 120
Rejestracja: pn 11 paź 2004, 18:38
Status: Offline

Re: Karta drogowa

Post autor: krzysztof siwek » pt 13 cze 2008, 16:39

Nie ma na to żadnych odgórnych przepisów. Każda gmina reguluje to po swojemu. My przy ustalaniu norm zużycia paliwa korzystamy z dokumentów wewnętrznych PSP, które są publikowane na stronie komendy głównej w dziale kwatermistrzostwo. Można tam znaleźć normy zużycia dla pojazdów, wyniki pomiarów spalań dla sprzętów silnikowych, również są tam wzory kart drogowych. To spora pomoc. My robimy swoje karty indywidualnie na każdy pojazd, nie prowadzimy kart dla sprzętów silnikowych, a wykorzystanie poszczególnych sprzętów przewidujemy od razu w karcie samochodu. Ułatwia to znacznie życie kierowcom OSP. Normy spalania i wykaz pojazdów oraz sprzętów silnikowych podlegających utrzymaniu przez gminę jest u nas regulowany zarządzeniem burmistrza. Na razie działa to nieźle.
ODPOWIEDZ